Laistymo sistemos įranga

Pabandysime plačiau aptarti, kokia laistymo įranga mes naudojamės, kokia laistymo įrangos funkcijos ir kokia jos paskirtis.
Pirmiausia naudojame vandentiekio slėginius vamzdžius.Vamzdžiai pagaminti iš polietileno PE100 ir PE100RC. Tai naujausios didelio stiprumo polietileno rūšys, iš šios žaliavos pagamintas slėginis vamzdis yra ypač tvirtas ir atsparus lėtam plyšio sklidimui. PE slėginiai vamzdžiai yra visiškai atsparūs korozijai, o teisingai sumontuoti PE vamzdynai yra itin ilgaamžiai. Vamzdžiai jungiami mechaninėmis plastiko jungtimis.

Vandentiekio slėginis vamzdis

Picture 1 of 1

Sekanti svarbi dalis laistymo sistemos yra elektromagnetiniai vožtuvai. Jie paskirsto vandenį sistemoje. Elektra gaudami signalą jie paleidžią atskiras užprogramuotas zonas. Gerai ir teisingai paskaičiuotas vandens kiekis atskiroms zonoms leidžią pilnai išnaudoti purkštukus. Paleidus vožtuvą viena zona gali išpurkšti iki 8 purkštukų. Priklausomai nuo purkštukų nominalų.

Vožtuvai

Picture 1 of 1

Vožtuvai sumontuojami su kolektoriumi ir paskirtoje vietoje įmontuojami į tam skirtą vožtuvų dėžę. Kuri paslepiama žemėje ir lieka tik matoma, atidaroma viršutinė dalis, kuri vejoje pradingsta dėl jos žalios spalvos paviršiaus.

Vožtuvų dėžė

Picture 1 of 1

Laistymo programatorius. Kuris yra pasirenkamas pagal zonų kiekį. Taip pat pasirenkama pagal, tai kur numatoma jo vieta ar viduje, ar lauke. Vis labiau populiarėjantys WIFI laistymo programatoriai, kuriuos galima valdyti telefonu, kompiuteriu iš bet kurio pasaulio šalies kur galima prisijungti prie interneto.

Hunter WIFI programatorius

Picture 1 of 1

Taip pat reikia nepamiršti vienų svarbiausių dalių, tai purkštukai. Kurie yra skirstomi į rotorinius purkštukus, kurie yra patys populiariausi, ekonomiški ir tolygiausiai palaistantys.

Plaktukiniai purkštukai labiau skirti toms vietoms palaistyti, prie kurių sunkiau prieiti.

Vienos srovės purkštukai skirti didesniems plotams, stadionams laistyti.

Kilnojami purkštukai skirti labiau medelynams, ūkiams.

Dauguma purkštukų slepiasi po žeme ir nuo vandens slėgio iššoką į viršų.

Purkštukas su korpusu

Picture 1 of 1

Lietaus daviklis padės pilnai suprogramuoti savo laistymą, lietuj lyjant duos signalą programatoriui nelaistyti. Jiems parenkama vieta atviresnė, kad pasiektų lietuj lyjant lašai. Taip pat yra dirvožemio drėgmės davikliai, kurie užkasami atitinkamoje vietoje matuoja dirvožemio drėgmę.

Lietaus daviklis

Picture 1 of 1

Lašelinės drėkinimo sistemos skirtos augalams, daržovėms, alpinariumams, gėlynams, šiltnamiams, lysvėms. Plačiai naudojama ne tik savam kieme, sodyboje, bet ir ūkiuose. Užtikrina tolygu, vienoda vandens lašėjimą per visą vamzdžio ilgį. pratekėjimas apie 2 litrai vandens per valandą.

Lašelinė drėkinimo sistema

Picture 1 of 1

Prie šios sistemos visada reikią montuoti slėgio reguliatorių, kuris sumažins vandens slėgį.

Slėgio reguliatorius

Picture 1 of 1

Taip pat montuojama kapiliarinio laistymo filtras skirtas apsaugoti drėkinimo sistemą nuo smėlio, dumblo ir kitų nešvarumų. Kapiarinio laistymo filtrą nesudėtinga išardyti ir išvalyti. Filtrai kapiliariniam laistymui pagaminti iš stiklu sustiprinto nailono arba polipropileno.  Naudojant vandenį iš gamtos vandens telkinių rekomenduojama naudoti smėlio filtrą. Be šių filtrų laistymo sistema  greitai užsiterš ir tinkamai nevykdys numatytos laistymo funkcijos.

Kapiliarinio laistymo filtras

Picture 1 of 1

Šioms laistymo sistemos yra specializuoti valdikliai, leidžiantys nustatyti laistymo laiką, dienas. Yra išmanių programatorių, kuriais galima valdyti iš telefono ar kompiuterio. Yra ir paprasčiausiu baterinių, kuriems visai nereikia elektros. Tai palengvina visus darbus lauke.

Valdikllis šiltnamiams

Picture 1 of 1

Dirbtinio rūko sistema, tai drėkinimo sistema su rūko purkštukais. Greitai ir ekologiškai atvėsina žiemos sodą, lauko terasą, lauko kavinę, šiltnamį, pavėsinę, stoginę. Puikiai tinka daigynams drėkinti. Sistema nebijo karščio, šalčio, nekoroduoja.