Pusiau automatinė laistymo sistema

Padėsime ir tiems, kurie negali sau leisti įsirengti automatinės laistymo sistemos. Tokiu atveju siūlome pusiau automatinę laistymo sistemą. Tai nebus automatizuotą, bet palengvins tuo, kad nereikės tampyti po visą sklypą vandens žarnos, laistymas bus paleidžiamas rankiniu būdu, arba paprastesniu valdikliu. Reiktų atsižvelgti į tris aspektus:

Pirma, kokį vandenį naudosite – lietaus ar vandentiekio. Antra, kokie laistymo metodai bus taikomi jūsų sistemoje. Ir trečia – kiek ją automatizuosite. Pirmiausia sistemai reikės vandens šaltinio. Juo gali būti tiek vandentiekio vanduo, tiek sukauptas lietaus vanduo iš rezervuaro. Taip pat reikia pasirinkti, ar tai bus paprastas laistymas, ar laistymas naudojant purkštukus. Pirmuoju atveju laistomos augalų šaknys, antruoju – augalai laistomi iš viršaus per lapus.

Lengvesniam pajungimui naudojame hidrantus, būtent iš vandentiekio, arba nuo lauko krano, taipogi galima nuo šulinio su siurbliu, pajungus į hidrantą, prieš tai išvedžiojamas, paklojamas slėginis vamzdis po žeme, tuomet pasirenkama kokio laistymo jums reikia, ar tai augalams lašelinio, ar tai bendram sklypo laistymui su purkštukais. Pastatome ten kur numatomos vietos kiti hidrantai, kad būtų galima pasijungti laistymo žarną. Tai palengvins laistymą savame sklype, estetiškai nematysite laistymo žarnų ir nereikės tampyti jų iš vieno galo į kitą.